Kopnij Kopciuszka w dupę – z miłością, ale mocno

Newsletter

Subskrybuj mój comiesięczny Newsletter i odbierz mój E-Book w prezencie.

„Bądź dobra, miła i grzeczna” – tak Ci mówili. Uwierzyłaś. Książę przyjedzie z pantofelkiem. Tylko się staraj.

Nałożyli Ci tyle etykiet, że sama nie wiesz już co jest Twoje.
Byłaś więc grzeczną dziewczynką, nosiłaś różowe sukienki i jak Ci było smutno to w kącie płakałaś cicho – tak, żeby innym nie przeszkadzać. Naprawdę starałaś się pilnie: od bycia prymuską w podstawówce do bycia perfekcyjnym pracownikiem, kochanką i partnerką. Taka uprzejma, punktualna i przygotowana.

Co jeszcze zrobić, żeby zasłużyć? Jak się jeszcze poulepszać? …Jak to mówili Ci niektórzy guru „stań się lepszą wersją siebie”. I ciągle utyrana się starasz.

I w tym tkwi haczyk. Bo kim niby jesteś teraz? Niedoróbką? Odpadkiem? Niepotrzebnym elementem?

W bajce Kopciuszek wyszedł za księcia. Ale ta opcja trochę się teraz zdewaluowała. Bo i książąt wokół nie za wielu, a i fałszywa skromność i poświęcanie się nie przyniosą Ci chwały.

Wręcz przeciwnie – bycie skromną i zbyt miłą dla wszystkich ludzi, również dla tych, którzy Cię nie szanują, odbije Ci się czkawką i wyjdzie Ci bokiem.

Zamiast więc ulepszać się ciągle i dopasowywać do innych, spełniać ich oczekiwania i czekać aż Cię zauważą i docenią – doceń się wreszcie sama.

Kopnij Kopciuszka w dupę i powiedz sobie:
„Dość. Dość spełniania cudzych życzeń. Teraz jest mój czas”.

Zadanie na koniec:
Co konkretnie zrobisz, żeby kopnąć Kopciuszka w dupę?
Po czym poznasz, że już go nie ma w Twojej energii?
Jeśli potrzebujesz mojej pomocy w wykopaniu go z Twojej przestrzeni- umów się na konsultację. Zobaczymy gdzie jesteś i jak mogę Ci pomóc.